Úvodní strana
 

ŠTÍTKY

Úvod > Baliace stroje > Vkladače > Twinové prevedenie vkladačov

Twinové prevedenie vkladačov

Vkladač sáčků pro balení potravin Vkladač sáčkov na balenie potravín Vkladače na skupinové balenie sáčkov naležato do kartónových krabíc pomocou dvoch otočných prenášacích hláv so sacími rúrkami.

  • Prísun sáčkov od dvoch baliacich strojov súčasne (dva nezávislé prísunové dopravníky)
  • Twinový vkladač môže vkladať jeden druh sáčku (1 rozkladačka a 1 uzatváračka krabíc) alebo dva rozdielne sáčky (2 rozkladačky a 2 uzatváračky krabíc) súčasne
  • Úspora miesta a nižšie obstarávacie náklady v porovnaní s použitím dvoch samostatných vkladačov
  • Jeden spoločný riadiaci systém pre oba vkladače
 

Technické parametre

Příklad technických parametrů:

Velikost krabice (š x d x v)max. 400 x 600 x 600 mm
Rychlost vkladače*1
Počet sáčků přenesených najednou2x (1–6) sáčků
Počet přenosůmax.  2 x 28/min
Nosnost hlavymax. 5 kg

Konkrétní vkladač bude navržen na základě specifikace parametrů.

*1) Maximální rychlost vkladače (počet sáčků umístěných do krabice za minutu) závisí na počtu sáčků přenesených najednou a počtu přenosů.

Fotogaléria

Twinové prevedenie vkladačov

Twinové vkladače pre skupinové balenie sáčkov naležato

Twinové vkladače pre vkladanie sáčkov do kartónov naležato slúžia k skupinovému baleniu sáčkov do kartónových krabíc. Sáčky sú dopravníkmi prepravené od baliacich strojov do vkladača a pomocou otočnej prenášacej hlavy so sacou rúrkou sa potom vkladajú po jednom či viac kusoch naplocho do krabíc.

5 dôvodov pre vkladače TWIN

Zaradenie twinových vkladačov do baliacich liniek v baliarňach je veľmi efektívne – twinové vkladače totiž odbavia dva baliace stroje naraz, a tím sa znižujú nároky na ich obsluhu. V baliarni, kde sa nachádzajú vedľa seba napr. štyri baliace stroje s výkonom 60 sáčkov za minútu doplnené twinovými dávkovačmi, môžu obsluhu baliacich strojov zvládnuť iba dvaja ľudia namiesto pôvodných ôsmych. Pri viacsmennej prevádzke baliarní potom efektivita nasadenia vkladačov mnohonásobne rastie.

Twinové prevedenie vkladačov znamená to, že jeden vkladač má 2 vstupné dopravníky na prívod sáčkov a balí sáčky od dvoch baliacich strojov zároveň. Konštrukcie vkladačov TWIN prinášajú jednak veľkú úsporu miesta v baliarňach, jednak úsporu nákladov oproti cene za dva bežné vkladače. Twinové vkladače sú lacnejšie vďaka jednému spoločnému riadiacemu systému a jednoduchšej mechanickej konštrukcii stroja.

Vkladače TWIN vám urýchlia a uľahčia prácu – už žiadne fyzicky namáhavé a monotónne vkladanie sáčkov do kartónov, ale rýchle skupinové balenie sáčkov do krabíc!

 
vyrobila Omega Design